Zmarszczki kojarzą się z… . W tym miejscu można by wstawić dowolne słowo, ale na pewno nie miałoby ono pozytywnego wydźwięku. Wszystko bowiem sprowadza się do tego, że kojarzone są one z okresem starzenia się. Jedną z największych udręk są te zmarszczki, które pojawiają się dookoła oczu. Czy jest szansa na to, aby można opóźnić ich proces pojawienia się lub też zmniejszyć ich widoczność?

Skąd biorą się zmarszczki dookoła oczu?

W potocznym nazewnictwie można również spotkać się z taką nazwą, jak kurze łapki. Dlaczego? Bowiem w swoim wyglądzie przypominają one małe, kurze łapki, które szpecą kobiece oczy. Często mówi się, że za ich powstawanie odpowiedzialny jest…śmiech. Czy to możliwe? Po części tak, chociaż nie oznacza to faktu, że w całości należy zrezygnować z uśmiechu w swoim życiu. Człowiek i tak mimowolnie marszcząc skórę dookoła oczu, wyraża ogrom swoich emocji.

Za głębokie bruzdy, które pojawiają się dookoła oczu, odpowiedzialne są również inne czynniki. Na tej liście znajdują się:

  • utrata kolagenu,
  • zbyt małe nawodnienie organizmu,
  • zbyt intensywne promieniowanie słoneczne,
  • brak aminokwasów i odpowiednich protein, które nie są dostarczone wraz z codziennymi posiłkami,
  • bierne i czynne palenie tytoniu,
  • zanieczyszczenie środowiska,
  • brak odpowiedniej pielęgnacji skóry.

Na część czynników nikt nie jest w stanie nic poradzić. Z pozostałymi elementami można sobie w jakiś sposób poradzić Sprawi to, że pojawienie się kurzych łapek zostanie opóźnione lub ich widoczność zostanie zmniejszona.

Jak poradzić sobie ze zmarszczkami dookoła oczu?

Jedną z proponowanych, bezinwazyjnych metod jest…masaż przeciwzmarszczkowy. Coraz częściej można go spotkać w ofercie salonów kosmetycznych. Aczkolwiek, każdy będzie w stanie wykonać go samodzielnie w domu. W szczególności, że filmiki instruktażowe często znaleźć można na różnych forach kosmetycznych. Dlaczego są one tak skuteczne? Ponieważ pomagają one dotlenić skórę. Do tego w znacznym stopniu poprawiają ukrwienie się skóry w tym rejonie. Dzięki delikatnemu masażowi można przyspieszyć przepływ składników, które będą pochodzić m.in. ze stosowanych okładów na oczy.

Głównym sposobem na poradzenie sobie z głębokimi bruzdami dookoła oczu są bowiem różnego rodzaju okłady, które powinno wykonywać się na bazie naturalnych składników. Zaliczyć można do nich m.in. okład z zielonej herbaty. W jej składzie znaleźć można bowiem katechiny, które działa antyoksydacyjnie. Pomagają one dotlenić skórę.

Najmniej przetworzone mleko krowie posiada w swoim składzie argininę, glicynę, prolinę, które wspierają proces tworzenia się kolagenu. Mleko bogate jest również w witaminę A i E. Są one potrzebne do odbudowy naskórka. Im mleko do stosowania okładów będzie tłuste, tym korzystniej dla skóry.

W oleju kokosowym, używanym do stosowania okładów, znaleźć można dużą ilość kwasów tłuszczowych, które wyróżniają się działaniem przeciwbakteryjnym, nawilżając jednocześnie skórę.

Odsłoń więcej polecanych artykułów
Load More In Zdrowie

Dodaj komentarz

Zobacz również:

Co należy zrobić wieczorem, aby dobrze się wyspać? 3 najważniejsze metody odpoczynku

Człowiek nie może normalnie funkcjonować bez snu. Jest on tak istotnym czynnikiem, że wpły…