Rodzice często lekceważą wybór właściwego krzesła biurkowego dla swojego dziecka. Niestety, takie zaniechanie może mieć poważne skutki w przyszłości. Dlaczego dobór odpowiedniego krzesła dla dziecka ma tak duże znaczenie?

Krzesło przeznaczone dla małego użytkownika powinno być dla niego nie tylko komfortowe, lecz również powinno cechować się ergonomiczną konstrukcją, by zapewniać zdrowe podparcie dla całego ciała. Młody kręgosłup stale podlega kształtowaniu, dlatego konieczne jest dobranie krzesła, które nie będzie wywoływało wtedy ryzyka powstania i utrwalania się wad postawy.

Prawidłowa postawa przy biurku

Gdy dziecko siedzi na odpowiednio dobranym krześle biurkowym, wtedy może łatwiej skoncentrować się na nauce czy też na zabawie przy biurku. Czuje się wtedy wygodniej, nie wierci się, a także nie męczy się tak bardzo. W rezultacie nauka może przychodzić łatwiej.

Podstawowe zasady prawidłowej postawy przy biurku to:

  • plecy i szyja powinny być proste
  • pośladki powinny być oparte na siedzisku
  • całe stopy powinny znajdować się na ziemi
  • łokcie powinny być oparte na stole albo na podłokietnikach

Rodzic powinien zatem kontrolować, czy jego pociecha siedzi przy biurku prawidłowo, a jeśli nie, pokazać, jak należy to robić.

Kluczowe, aby dziecko mogło przyjąć prawidłową pozycję przy biurku, jest zakupienie odpowiedniego krzesła. Na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do sprawdzenia porad przygotowanych przez serwis http://www.foteleobrotowe.com.pl/.

Jak wybrać właściwe krzesło biurkowe dla dziecka?

Dobre krzesło biurkowe powinno być ergonomiczne, czyli powinno umożliwiać przyjęcie zdrowej, ergonomicznej postawy ciała w trakcie siedzenia. Musi ono zatem posiadać właściwą konstrukcję, która będzie wspierała jej przyjęcie.

Dobre krzesło biurkowe dla dziecka powinno posiadać poniższe cechy:

Oparcie – powinno być dopasowane do krzywizny pleców, czyli uwypuklone w części lędźwiowej. Wysokość oparcia powinna sięgać co najmniej do łopatek – można wybrać też model z zagłówkiem.

Siedzisko – powinno posiadać zaokrągloną krawędź i głębokość, która posiada długość 3/4 ud, aby możliwe było łatwe zgięcie kolan i ustawienie stóp na podłożu. Siedzisko powinno posiadać płynną regulację wysokości, by dopasować je do wzrostu dziecka.

Podłokietniki – zapewniają wsparcie dla rąk podczas korzystania z biurka. Powinny posiadać regulację, aby dopasować je do malucha.

Podstawa – powinna zapewniać optymalną stabilność. Dla młodszych dzieci lepsza będzie podstawa bez kółek, natomiast dla starszych z kółkami. Wiele modeli krzeseł dziecięcych pozwala na montaż kółek albo nieruchomych nóżek.

Materiały tapicerskie – najlepsze będą tkaniny, które zapewniają większy komfort niż eko-skóra. Stosowane są także przewiewne siateczki, które wspierają cyrkulację powietrza.

W zależności od wybranego modelu krzesła może być ono wyposażone w podstawkę – podpórkę dla nóg. Jest ona stosowana wtedy, gdy mebel dostawia się do wyższego biurka.

Krzesła biurkowe dla dzieci – ergonomiczne i kolorowe!

Gdy wybieramy krzesło dla dziecka, powinniśmy nie tylko zwrócić uwagę na jego ergonomię, ale również na estetykę, aby pasowało ono do pokoju dziecięcego.

Do wyboru jest wiele ciekawych wzorów i kolorów krzeseł dziecięcych, w tym między innymi krzesła z nadrukami zwierzątek, kwiatów, samochodów, a także modele wykończone tapicerkami w efektownych kolorach pasujących do aranżacji pokojów dziecięcych.

Podsumowując, wybór odpowiedniego krzesła dla dziecka ma bardzo duże znaczenie. Właściwe siedzisko zapewnia komfortowe podparcie dla całego ciała dziecka, a tym samym wspiera także jego prawidłowy rozwój. Na takim krześle nauka na pewno będzie przychodziła jeszcze łatwiej!

Odsłoń więcej polecanych artykułów
Load More In Dzieci

Dodaj komentarz

Zobacz również:

Prywatny żłobek – czym różni się od publicznego?

Żłobek to miejsce, gdzie dziecko spędza dużo czasu. Należy więc wybrać taki, który będzie …