Filologia angielska od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nic dziwnego – absolwenci anglistyki mogą liczyć nie tylko na wysokie zarobki, ale także na interesującą pracę w międzynarodowym środowisku. Osoby zdecydowane na studiowanie filologii angielskiej mają do wyboru kilka wrocławskich uczelni. Na jakie oferty warto zwrócić uwagę?

Filologia angielska: gwarancja ciekawej pracy

Dla wielu osób ukończenie filologii języka obcego jest równoznaczne z pracą tłumacza – postrzeganą jako nużąca i nieciekawa. To jednak nie do końca prawda, ponieważ możliwości jest znacznie więcej. Po pierwsze, biegła znajomość języka obcego jest wymagana przede wszystkim w międzynarodowych korporacjach, które oczekują od swych pracowników wysokich kompetencji językowych. W przypadku wielu stanowisk jest to wręcz kluczowa umiejętność. Warto pamiętać o tym, że absolwent filologii angielskiej może również spróbować swoich sił w nauczaniu. I nie chodzi jedynie o tradycyjne metody – w grę wchodzi także coraz popularniejszy e-learning i tworzenie własnych kursów. Angliści mają również możliwość podjęcia pracy zdalnej (tłumaczenia, tworzenie tekstów w języku angielskim, korepetycje przez Internet) czy otworzenia własnej działalności gospodarczej (np. miniszkoły językowej wykorzystującej nowoczesne techniki nauczania).

Wyższa Szkoła Filologiczna: studiuj na swoich warunkach

Wielu studentów narzeka na odgórnie narzucany przez uczelnię grafik zajęć. Osoby, które zdecydują się na studiowanie w Wyższej Szkole Filologicznej, mają ogromną swobodę w ustalaniu swojego planu – jeszcze na kilka tygodni przed rozpoczęciem semestru e-dziekanat udostępnia studentom siatkę zajęć. Dzięki temu są w stanie wybrać grupy, które najbardziej im odpowiadają, a połączenie nauki z pracą nie sprawia wtedy większych trudności. Co ciekawe, studenci mają również możliwość wyboru zajęć e-learningowych.

Jeśli chodzi o filologię angielską, kandydaci na studia licencjackie mogą wybierać między anglistyką, anglistyką od podstaw a amerykanistyką. Możliwe jest również kontynuowanie nauki na studiach magisterskich i doktoranckich w zakresie językoznawstwa. Co ważne – jak podkreślają władze uczelni – każdy student jest traktowany w sposób indywidualny, a wykładowcy to osoby z pasją, które łączą miłość do języka z przekazywaniem  swojej wiedzy innym.


Artykuł sponsorowany

Odsłoń więcej polecanych artykułów
Load More In Edukacja

Dodaj komentarz

Zobacz również:

Jakie są możliwości kontynuacji nauki po ukończeniu szkoły policealnej?

Rozwój osobisty i zawodowy nie kończy się na ukończeniu szkoły średniej. Wielu absolwentów…