Tenis to bardzo piękny sport i nie bez powodu mówi się o nim, że to „biały sport”. Jest to sport, który wymaga od zawodników niesamowitego poświęcenia, hektolitrów przelanego potu na treningach oraz dużej zaciętości by odnieść sukces. Oczywiście, idą za tym potężne pieniądze krążące w tym sporcie, jednakże potrzebne jest do tego dużo ciężkiej pracy, odrobiny talentu i krzty szczęścia. Czy łatwo jest nauczyć się gry w tenisa? Skąd pobierać lekcje i jakich sprzętów używać do treningu? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Czy tenis jest trudną grą?

Nie będziemy Cię czarować, że jest to łatwy sport to nauczenia się. Dzisiejszy tenis różni się znacząco od tego, co widzieliśmy w latach 80 i 90-tych. Nowoczesny tenis to połączenie przygotowania fizycznego na najwyższym poziomie, jak też odpowiedniej opieki trenerskiej i sztabu medycznego. Najlepsi zawodnicy są wynagradzani w milionach dolarów, jednak z pewnością nie można powiedzieć, że przyszło im to bardzo łatwo.

Tenis to gra oparta na technice i trzeba być bardzo dokładnym, bo nawet opuszczenie rakiety zbyt nisko bądź zbyt wysoko ma ogromny wpływ na jakość uderzenia i co najważniejsze, na jego celności i sile. Jest to trudna gra gdy chce się przebijać i często na początku kariery wiąże się to z wydatkami, które są niemałe jak przeloty, sprzęt, czy opłacalnie sztabu trenerskiego i medycznego. Trzeba jednak powiedzieć, że jest to sport bardzo efektowny do oglądania, w którym przebieg meczu potrafi zmienić się jak w kalejdoskopie. Nie ma co się dziwić, że podczas większych turniejów trybuny są zapełnione, ponieważ jest zapotrzebowanie na to, a gra w tenisa jest grą w pewnym sensie elitarną jak golf i często zawodowi sportowcy z innych sportów czy celebryci lubią w niego grać.

Gdzie można się nauczyć grać w tenisa?

Zaznaczamy od razu, najważniejsza w treningu jest determinacja i chęć poprawiania swoich umiejętności. Bez niej nie masz szans na osiągnięcie przyzwoitego poziomu. Wiele osób łapie bakcyla podczas oglądania turniejów, które można obejrzeć w telewizji. Nie trudno się dziwić temu, że każdy młody chłopak chce być jak Federer, Nadal czy Djoković, jednak droga do tego jest bardzo daleka. Nauka gry w tenisa odbywa się na wielu poziomach i ważnym aspektem są pieniądze. Jeżeli jesteś rodzicem, który jest w stanie sfinansować synowi trenera, to idealnie, jednak trzeba sobie powiedzieć, że nie każdego stać na taki wydatek.

Innym rozwiązaniem jest dołączenie do szkółki czy akademii tenisowej i poprowadzenie kariery już od najmłodszych lat takim torem jest bardzo interesującą opcją. W takich klubach tenisowych pracują zazwyczaj osoby, które miały styczność z tenisem chociażby na amatorskim poziomie i potrafią w sposób merytoryczny wyjaśnić podstawy gry w tenisa i nauczyć takich zagrań jak backhand, forehand, volley, smatch czy top spin. Jak więc widzimy, nauka gry w tenisa nie należy do najłatwiejszych i najtańszych. Dobrym dopełnieniem treningu będzie podglądanie najlepszych zawodników, analizowanie ich akcji w zwolnionym tempie czy też próba kontaktu z różnymi tenisistami w celu otrzymania różnych porad. Jeżeli chodzi o przyrządy treningowe, to warto skorzystać z produktów firmy Decathlon. Przykładowym urządzeniem treningowym jest zestaw do speedballa „Turnball” marki Artengo, dzięki któremu wytrenujesz refleks, który niewątpliwie przydaje się na korcie. Alternatywą bądź też uzupełnieniem „Turnballa” może być piłka tenisowa na elastycznej lince „Ball’s Back” – to idealny produkt z oferty Decathlon dla początkujących osób, by poprawiać technikę uderzenia.

Oczywiście, nie bez znaczenia jest też jakość sprzętu i bardzo dobrze jeżeli zadbasz już na samym początku o sprzęt odpowiedniej jakości, jednak nie warto „porywać się z motyką na słońce” i kupować wszystkiego co najdroższe, tylko umiejętnie wydawać swoje środki, proporcjonalnie do posiadanych umiejętności. Życzymy Ci tego, żeby Twoja nauka gry w tenisa przebiegała harmonijnie i żebyś stał się w przyszłości rozpoznawalnym zawodnikiem albo wyhodował przyszłego mistrza.

Odsłoń więcej polecanych artykułów
Load More In Edukacja

Dodaj komentarz

Zobacz również:

Jakie są możliwości kontynuacji nauki po ukończeniu szkoły policealnej?

Rozwój osobisty i zawodowy nie kończy się na ukończeniu szkoły średniej. Wielu absolwentów…