Trudno wyobrazić sobie współczesny obraz edukacji bez udziału urządzeń elektronicznych, które jeszcze kilkanaście lat temu były synonimem luksusu i korzystnej sytuacji materialnej. Obecność komputerów w szkołach nie jest już niczym niespotykanym, podobnie zresztą jak w polskich domach. Wybór odpowiedniego sprzętu dla ucznia nie jest jednak zadaniem prostym – wymagania względem laptopa do nauki powinny się nieco różnić niż w przypadku zakupu laptopa do celów stricte rozrywkowych. Zatem czym kierować się przy wyborze laptopa dla ucznia?

Laptop dla ucznia: rozmiar i rozdzielczość ekranu

Wybierając urządzenie dla swojego dziecka z myślą o nauce wielkość ekranu nie powinna być priorytetem – ekran o przekątnej ok. 14 cali powinien zapewnić komfort codziennego użytkowania. Oczywiście można sięgnąć po urządzenie z większym ekranem, jednak w kontekście nauki nie ma to aż tak wielkiego znaczenia. Więcej uwagi warto poświęcić rozdzielczości ekranu, która pozwoli naszemu dziecku spędzać czas przed komputerem z jak najmniejszą szkodą dla jego wciąż rozwijającego się wzroku. Za optymalną rozdzielczość uznaje się 1920 x 1080, czyli Full HD, choć coraz więcej urządzeń na rynku oferuje jeszcze lepszą jakość w stosunkowo dobrych cenach.

Laptop dla ucznia: dysk twardy i pamięć RAM

Programy i aplikacje ułatwiające uczniowi przyswajanie wiedzy zazwyczaj nie posiadają wysokich wymagań sprzętowych, dlatego też nie trzeba inwestować w dysk twardy o ogromnej pojemności. Dysk 256GB SSD dla komfortowego korzystania z komputera w zupełności wystarczy. Jeśli chodzi o pamięć RAM – nie powinna ona być mniejsza niż 8GB, gdyż to właśnie ona w dużej mierze odpowiada za płynne działanie aplikacji.

Laptop dla ucznia: bateria

Pojemność akumulatora w laptopie dla ucznia nie jest najważniejszym czynnikiem determinującym jego komfortowe użytkowanie podczas nauki w zaciszu domowym. Jednak inwestując w dobrej jakości sprzęt warto ostatecznie postawić na baterię, która przy optymalnej pracy laptopa będzie w stanie wytrzymać kilka godzin bez podłączenia do źródła zasilania. Im starsze dzieci, tym większe wymagania względem urządzeń mobilnych, dlatego mając w perspektywie kolejne lata edukacji lepiej zdecydować się na sprzęt o lepszych parametrach baterii niż te podstawowe.

Laptop dla ucznia: co wybrać?

Pozostaje jednak pytanie – na jakiej marki sprzęt się zdecydować? Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń w stosunkowo przystępnych cenach, które dla dzieci w wieku szkolnym okazują się wystarczającym wsparciem w nauce. Wielu rodziców myśli jednak bardziej przyszłościowo, kupując laptopa wysokiej jakości, który sprosta oczekiwaniom ucznia nie tylko w kontekście nauki, ale również rozrywki. Dlatego też dużym powodzeniem cieszą się MacBooki, czyli laptopy od firmy Apple. Są one powszechnie uznawane za najlepsze urządzenia na rynku pod względem parametrów technicznych, ale również nowoczesnego designu.

Notebooki Apple niezwykle rzadko wymagają serwisowania, choć jak w przypadku elektroniki nawet najlepsze komponenty mogą czasem zawodzić. Nie jest to jednak powód do niepokoju – nawet przy konieczności oddania sprzętu do naprawy nie trzeba obawiać się wysokich kosztów. Pogwarancyjny serwis MacBook to dobry sposób na rozwiązanie problemu, jednak trzeba wiedzieć komu powierza się sprzęt. Profesjonalnych serwisów Apple cały czas przybywa – w Warszawie bez problemu można uzyskać fachową pomoc w zakresie serwisowania MacBooków.

Odsłoń więcej polecanych artykułów
Load More In Dzieci

Dodaj komentarz

Zobacz również:

Prywatny żłobek – czym różni się od publicznego?

Żłobek to miejsce, gdzie dziecko spędza dużo czasu. Należy więc wybrać taki, który będzie …