Wakacje już się zaczęły, ale ciągle jeszcze możemy zaplanować wyjazd za granicę w celach zarobkowych. Wystarczy zajrzeć na stronę agencji pośrednictwa pracy, by znaleźć ciekawą ofertę. Wakacyjne zatrudnienie to nie tylko możliwość zarobienia sporej sumy pieniędzy, ale także poznanie innej kultury, nauka języka i samodzielności.

Niemcy

To najczęściej wybierany przez młodzież kierunek. Większość ofert pracy dotyczy warzywnictwa i sadownictwa oraz stanowisk produkcyjnych. Pracownicy zatrudnieni poza sektorem rolniczym mogą liczyć na wyższe stawki. Wysokie płace i bliska odległość od kraju to niewątpliwe zalety pracy w Niemczech. W czasie wolego weekendu można przyjechać z wizytą do domu. Znajomość języka niemieckiego pozwala na zatrudnienie w branży gastronomiczno-hotelarskiej, na poczcie, czy w opiece nad osobami starszymi. Wciąż jeszcze niewielu młodych ludzi zna język niemiecki w stopniu komunikatywnym – warto to zmienić. Warunki mieszkaniowe dla pracowników sezonowych w tym kraju są na dobrym poziomie. Zniechęcać może biurokracja związana z załatwieniem pracy, ale pomoże w tym strona https://niemcy.jober.pl.

Holandia

Holandia kojarzy się przede wszystkim z zatrudnieniem przy pracach ogrodniczych, w szklarniach, sadach, przy uprawie kwiatów, owoców i warzyw. Można znaleźć oferty zatrudnienia jako pakowacz, pracownik produkcyjny, czy sklepowy. Pracownicy sezonowi zarobią tu stawkę minimalną, która w przeliczeniu na złotówki daje przyzwoity zarobek. Większość ofert nie wymaga doświadczenia, a w sezonie letnim jest ich dużo. Warunki zamieszkania są dobre. Biurokracja w tym kraju jest umiarkowana, a ustosunkowanie do Polaków pozytywne. Dużym ułatwieniem jest język angielski, który jest w Holandii powszechnie znany. Odległość od naszego kraju sprawia, że raczej nie opłaca się przyjeżdżać do domu na weekend. W poszukiwaniu pracy pomoże: https://holandia.jober.pl.

Anglia

W Wielkiej Brytanii najłatwiej o pracę sezonową w rolnictwie, budownictwie i opiece nad osobami starszymi. Znajomość języka w stopniu komunikatywnym ułatwia znalezienie dobrej oferty. Większość Polaków nie ma problemów z tym językiem. Zarobki są wysokie, a zatrudnienie nie jest utrudnione przez biurokrację, której jest tu bardzo mało. Każda osoba ma ubezpieczenie zdrowotne i może korzystać z NHS, który jest odpowiednikiem naszego NFZ. Anglia jest wielokulturowa – zetkniemy się tu z różnymi narodowościami. Pracę pomoże nam znaleźć: https://anglia.jober.pl.

Wyjeżdżając na wyspy musimy mieć na uwadze kiepską pogodę. Miłośnicy słońca mogą być rozczarowani.

Jak zorganizować wyjazd do pracy za granicą?

Lepiej nie wyjeżdżać w ciemno w poszukiwaniu pracy, gdyż może to się skończyć rozczarowaniem. Na stronie: www.jober.pl codziennie znajdziemy nowe, ciekawe oferty, dzięki czemu łatwo wyszukamy legalne i pewne zatrudnienie.

Odsłoń więcej polecanych artykułów
Load More In Aktualności

Dodaj komentarz

Zobacz również:

Przewodnik po korzyściach z testów osobowości.

Wyobraź sobie narzędzie, które nie tylko pomaga Ci zrozumieć, co sprawia, że jesteś unikal…