Żadna inna grecka wyspa nie jest tak różnorodna jak popularna wśród turystów z całego świata Kreta. Jest największą wyspą Grecji o długości około 254 kilometrów i piątą co do wielkości na Morzu Śródziemnym. Co oferuje nam ta wyspa? Podpowiadamy.

Wakacje na Krecie w Rethymnonie

Kreta jest duża, ze wschodu na zachód wyspa mierzy ponad 250 kilometrów. Nasuwa się pytanie: który ośrodek obiecuje najpiękniejsze wakacje na Krecie? Małe miasteczko Rethymnon przez długi czas było pod rządami Wenecji i Turków, ślady są widoczne do dziś, zwłaszcza na urokliwej starówce i porcie z pięknymi weneckimi domami, w których obecnie mieszczą się restauracje i kawiarnie. Na uwagę zasługują ruiny twierdzy Fortezza, zbudowanej w XVI wieku, która góruje wysoko nad miastem, jak również minarety meczetów Neratzes i Valide Sultana, które nadal kształtują krajobraz miasta. Na wschód od starego miasta znajduje się kilometrowa drobna piaszczysta plaża z hotelami, tawernami i sklepami. Możliwości spędzania wolnego czasu w Rethymnonie są tak różnorodne, jak samo miasto: sporty wodne, wellness, czy też pełne przygód wycieczki statkiem pirackim „Barbarossa” – w Rethymnonie nie można się nudzić.

Chania i Agios Nikolaos

Podobną przeszłość ma tętniący życiem port w Chanii, oddalony o dobre 60 kilometrów na zachód. Tutaj wszystko jest tylko trochę większe, bo miasto jest drugim co do wielkości na wyspie. Warto wybrać się tu na targ, gdzie można kupić najlepsze oliwy z oliwek, przyprawy i inne pamiątki, a także skosztować w małych restauracjach autentycznej wyspiarskiej kuchni. Jednym z najpiękniejszych zabytków jest pobliski Ogród Botaniczny, w którym kwitną pomarańcze i kolorowe tropikalne rośliny. Z kolei Agios Nikolaos znajduje się na północno-wschodnim wybrzeżu w przepięknej zatoce Mirabello. Urzeka swoim czarującym stylem i małym portem, w którym przed tawernami kołyszą się łodzie rybackie. Oprócz powyższych miejscowości jest oczywiście wiele innych pięknych ośrodków wypoczynkowych, w których można spędzić wakacje w Grecji, takich jak Malia, Chersonissos lub nadmorskie kurorty wokół Heraklionu.

Czytaj więcej https://axer.pl/zakynthos-2021-przepis-na-magiczne-wakacje/

Kreta dla aktywnych

Jednym z najpiękniejszych miejsc na wycieczkę na wakacjach na Krecie jest piesza wędrówka po górach Lefka Ori. Wznoszą się one na wysokość ponad 2450 metrów. Fantastyczny szlak ze wspaniałymi widokami prowadzi przez wąwóz Samaria. Z Omalos idziemy 17 kilometrów przez pachnący las sosnowy i wzdłuż pionowych ścian skalnych, z których niektóre wznoszą się na 600 metrów. W nagrodę czeka na nas kąpiel w morzu lub orzeźwiający napój w tawernach Agia Roumeli. Wszystkie oferty wakacji sprawdzimy na https://www.traveligo.pl/.

Odsłoń więcej polecanych artykułów
Load More In Aktualności

Dodaj komentarz

Zobacz również:

Przewodnik po korzyściach z testów osobowości.

Wyobraź sobie narzędzie, które nie tylko pomaga Ci zrozumieć, co sprawia, że jesteś unikal…