Z  chodzeniem do szkoły związane dla uczniów są nie tylko przykre obowiązki ale również atrakcje pomyślane i przygotowane z myślą o nich – przede wszystkim wycieczki szkolne.

Hasło wycieczki zawsze działało na uczniów jak i na rodziców w sposób wręcz elektryzujący, na pierwszych z tego powodu, że wycieczka jako taka oznaczała przede wszystkim czas wolny od zajęć, natomiast drudzy byli bardzo świadomi tego ze będzie to kolejny nie tak mały wydatek. Oczywiście wycieczki szkolne urządzane są po preferencyjnych cenach ale często jest tak, że sam koszt opłaty wnoszony przez ucznia to jedynie część tych które ponosi rodzic. Przede wszystkim z tego powodu, że młodzi ludzie wyjeżdżając oczekują że rodzice zapewnią im przyzwoite kieszonkowe które pozwoli się całkiem dobrze bawić na wycieczce poza czasem zorganizowanym przez nauczycieli, w postaci zwiedzania z przewodnikiem nieciekawych muzeów i galerii sztuki. Im starsi uczniowie szczególnie ci na przełomie wieku młodzieńczo dorosłego to tym większy stres zarówno dla opiekunów na samej wyprawie jak i rodziców.

Najlepszą metodą zwalczenia tego stanu zdenerwowania według mądrości sprzedawanych przez bardziej doświadczonych rodziców swoim młodszym kolego i koleżankom jest potraktowanie takich wypraw i wycieczek oraz „atrakcji” i „dokonań” podopiecznych które będą miały podczas ich trwania miejsce jako czegoś czego nie da się uniknąć oraz do końca przewidzieć a przez co i przeciwdziałać.

Wycieczka dla każdego ucznia to tak jakby ucieczka do raju. Każdy z nas przez to przechodził i każdy zapewne doskonale o tym wie, że wycieczki miały wtedy niesamowity nastrój. Niektórzy jednak rezygnowali z wycieczek, woleli zostać w domu i odpocząć od szkoły, taki odpoczynek jednak powinna dać nam wycieczka, w zależności jednak od tego, w które miejsce ona była i co miała w planach.

Bardzo często bywało tak, że okropnie się na nich nudziliśmy, gdyż jakieś muzeum nie było wcale interesujące, jednak dzień wolny od szkoły dawał mnóstwo radości i pozwalał cieszyć się wszystkim. Najlepszą opcją były bowiem wycieczki kilkudniowe, jednak to zazwyczaj organizowane było w starszych klasach. Na dłuższe wycieczki jechali uczniowie z wielu klas, wtedy zapewne nikt się nie nudził. Cały czas było wesoło i każdy dobrze się bawił. Trzeba bowiem z tego korzystać, gdyż czas ucieka bardzo szybko i w mgnieniu oka cały ten okres może przeminąć. Mimo wszystko, wycieczka klasowa była najlepszym sposobem na uniknięcie zajęć lekcyjnych.

Odsłoń więcej polecanych artykułów
Load More In Dzieci

Dodaj komentarz

Zobacz również:

Prywatny żłobek – czym różni się od publicznego?

Żłobek to miejsce, gdzie dziecko spędza dużo czasu. Należy więc wybrać taki, który będzie …