Właśnie trwa druga edycja projektu organizowanego przez ESKK – Strefa belfra. Jego głównym założeniem jest zwiększenie zaangażowania uczniów szkół podstawowych i średnich w naukę języka angielskiego poprzez zabawę oraz wykorzystanie nowych technologii.

ESKK postanowiło podzielić się swoim prawie trzydziestoletnim doświadczeniem w nauce języków obcych. W tym celu uruchomiło Strefę Belfra – platformę online z darmowymi kursami języka angielskiego dla szkół. Nauczyciele mogą z nich bezpłatnie korzystać podczas swoich lekcji i w ten prosty sposób mają możliwość wzbogacenia zajęć o atrakcyjne dla uczniów, interaktywne ćwiczenia językowe.

Materiały przygotowane zostały przez wykwalifikowanych i doświadczonych filologów i stanowią skarbnicę gotowych pomysłów dla nauczyciela. Zagadnienia zostały podzielone na logiczne części. Można je dowolnie zestawiać i włączać do lekcji, np. jako urozmaicenie, czy wzbogacenie treści ze szkolnego podręcznika.

Kursy języka angielskiego są dostępne na 3 różnych poziomach zaawansowania (od podstawowego do zaawansowanego). Co istotne, można z nich korzystać na tabletach i tablicach interaktywnych.

Uczniowie doskonalą  angielski poprzez słuchanie i czytanie ze zrozumieniem, mówienie oraz pisanie. Są angażowani w różnorodne typy zadań – taka wielokierunkowość pozwala na poznanie oraz utrwalanie nowego słownictwa w efektywniejszy sposób.

Nacisk w kursach położono na praktyczną naukę języka. Urozmaicona tematyka kursów umożliwia młodzieży przyswojenie słówek przydatnych w codziennym życiu. Uczniowie poznają gotowe do użycia zwroty, dzięki czemu czują się lepiej przygotowani do rozmów w języku angielskim i łatwiej przełamują bariery językowe.

Jest to już II edycja projektu – do tej pory z możliwości Strefy skorzystali nauczyciele z ponad 100 szkół z całej Polski. W niedalekiej przyszłości platforma ma zostać wzbogacona o inne języki, m.in.: niemiecki, włoski, hiszpański, francuski, czy japoński.

Aby skorzystać z zasobów Strefy Belfra, należy wypełnić formularz (dostępny tutaj) i wysłać go na adres strefabelfra@eskk.pl. Przyznany dostęp jest ważny przez 1 rok.

Odsłoń więcej polecanych artykułów
Load More In Aktualności

Dodaj komentarz

Zobacz również:

Przewodnik po korzyściach z testów osobowości.

Wyobraź sobie narzędzie, które nie tylko pomaga Ci zrozumieć, co sprawia, że jesteś unikal…