Kredyt studencki to bardzo często spotykane rozwiązanie, które pomaga studentom w bezproblemowym kontynuowaniu edukacji, nawet w sytuacji kiedy nie mogą sobie na to finansowo pozwolić. To bardzo duże odciążenie dla tych studentów, których rodzice nie mają wystarczających środków, aby sfinansować edukacje swoich dzieci. Oczywiście, student może także podjąć zatrudnienie na okres studiów, jednak ze względu na natłok obowiązków na uczelni, nie zawsze może być to możliwe. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na kredyty studenckie?

Kredyt studencki to czasami jedyna możliwość, by ukończyć edukację

W Polsce mamy do czynienia z modelem edukacji publicznej, który zakłada, że edukacja wyższa jest darmowa. W praktyce jednak nie wygląda to tak pięknie i o ile rzeczywiście studenci nie muszą płacić nic za samą możliwość korzystania z placówek edukacyjnych, to nie oznacza to, że nie ponoszą z tytułu swojej nauki żadnych kosztów. Wręcz przeciwnie – koszty mieszkania lub pokoju w akademiku, koszty jedzenia czy pomocy naukowych – to wszystkie wydatki, które tak czy inaczej musi ponieść każdy student.

Pół biedy, kiedy stan finansowy jego rodziny na to pozwala. Co jednak w sytuacji, kiedy rodzina studenta nie dysponuje takimi pieniędzmi, żeby móc pomóc sfinansować mu edukację? W takich sytuacjach może przydać się kredyt studencki. Czym on jest i dlaczego tak bardzo się opłaca?

Kredyt studencki, czyli najtańsza możliwa pożyczka

Kredyt studencki przysługuje osobom, które są w trakcie uzyskiwania edukacji wyższej, czyli studentom i doktorantom. Studenci mogą się o niego ubiegać do ukończenia 30 roku życia, natomiast w przypadku doktorantów jest to 35 lat. O przyznanie kredytu studenckiego możemy starać się w sytuacji, kiedy dochody rodziny nie przekraczają trzech tysięcy złotych na osobę w skali miesiąca. Pieniądze z kredytu studenckiego najczęściej są wpłacane na konto studenta w ratach, których wysokość może wynosić od 400 do 1000 złotych, w zależności na jaką ofertę kredytu się zdecydujemy.

Dlaczego kredyt studencki jest taki popularny? Wynika to z kilku rzeczy. Po pierwsze, termin spłaty pożyczki dla studenta jest nieco wydłużony. W praktyce oznacza to, że wszystkie odsetki jakie zgromadziły się na koncie kredytowym studenta, przez cały okres edukacji oraz dwa lata po nim, zostaną spłacone przez Państwo. To jeden z głównych powodów popularności kredytu studenckiego – jego spłatę możemy wykonać dopiero wtedy, kiedy zdobędziemy już zatrudnienie po studiach i na dobre wejdziemy w dorosłe życie.

Drugą ogromną zaletą kredytu studenckiego jest fakt, że jest on po prostu tani. Nawet najlepszy kredyt konsumencki nie zaoferuje nam takich warunków, jak kredyt studencki. W połączeniu z odroczoną kwotą spłaty oraz zmniejszonymi odsetkami, otrzymujemy naprawdę referencyjny produkt finansowy. Co więcej – kredyt studencki może zostać przeznaczony na dowolny cel i nikt nie będzie nas z tego rozliczał. W praktyce oznacza to, że kredyt dla studenta może być przeznaczony nawet na otwarcie własnej firmy. Jest to opcja godna rozważenia, ze względu na bardzo dobre warunki wzięcia kredytu dla studentów.

Odsłoń więcej polecanych artykułów
Load More In Edukacja

Dodaj komentarz

Zobacz również:

Jakie są możliwości kontynuacji nauki po ukończeniu szkoły policealnej?

Rozwój osobisty i zawodowy nie kończy się na ukończeniu szkoły średniej. Wielu absolwentów…