W Polsce spotkać można coraz więcej pracowników pochodzących z Ukrainy. Znajdują oni zatrudnienie w branżach, które wymagają odbycia szkolenia z zakresu BHP. Aby lepiej dotrzeć do tych osób, organizowane są specjalne szkolenia w języku ukraińskim. Jak wyglądają? Odpowiadamy.

Do kogo kierowane jest szkolenie BHP w języku ukraińskim?

W Polsce zatrudnienie znajduje coraz więcej osób z Ukrainy. Jest to spowodowane imigracją zarobkową, a w ostatnim czasie również toczącą się za naszą wschodnią granicą wojną. Pracownicy z Ukrainy odnajdują się w bardzo różnych branżach. Wiele zajmowanych przez nich stanowisk wiąże się z różnymi zagrożeniami, wobec czego konieczne jest przeprowadzenie szkolenia BHP. Zważając na fakt, że wiele osób nie zna języka polskiego, ważne jest przeprowadzenie szkolenia w języku ukraińskim.

Dzięki możliwości odbycia szkolenia w ojczystym języku, treści przekazywane przez szkoleniowców są bardziej zrozumiałe, co niewątpliwie przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Znajomość zasad przez pracowników będzie także wartością dodaną dla firmy, gdyż będą oni w stanie lepiej wykonywać swoje obowiązki. Osoby zainteresowane szkoleniem zachęcamy do kliknięcia we frazę szkolenie BHP w języku ukraińskim.

Jak wygląda szkolenie BHP?

Szkolenie wstępne z BHP dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich to instruktaż ogólny, który dotyczy zasad dotyczących całego przedsiębiorstwa. Ta część obejmuje zapoznanie się z podstawowymi zasadami BHP, przepisami przeciwpożarowymi, a także regułami udzielania pierwszej pomocy. Trwa ona około dwóch godziny oraz musi być przeprowadzona w formie stacjonarnej.

Druga część szkolenia dotyczy instruktażu stanowiskowego. Skupia się on na zasadach BHP dotyczących pracy na konkretnym stanowisku. Celem szkolenia jest nabycie przez pracownika wiedzy na temat zagrożeń, które może napotkać w wykonywanej pracy, potencjalnych sytuacji kryzysowych oraz reakcji na nie. Jeżeli jesteś osobą z Ukrainy, która chciałaby odbyć szkolenie w ojczystym języku, sprawdź frazę szkolenie wstępne w Komornikach.

Odsłoń więcej polecanych artykułów
Load More In Kursy i Szkolenia

Dodaj komentarz

Zobacz również:

Kiedy warto zapisać się na indywidualne kursy językowe?

Nauka języka obcego to proces, który wymaga czasu, wysiłku i regularności. Wiele osób decy…