Fakt, iż moda dziecięca rządzi się swoimi prawami, znany jest nie od dziś. Żywa kolorystyka to niewątpliwie główne kryterium jeśli chodzi o wybór przez nasze pociechy. Jako rodzice jesteśmy jednak odpowiedzialni nie tylko za kwestie wizualne ubioru dzieci, ale wygodę i komfort noszenia. Wybierajmy zatem tkaniny naturalne, oddychające, zwłaszcza latem. W czasach pandemii powinniśmy zwrócić na to szczególną uwagę, aby zadbać o odporność i zdrowie.

Czego szukać na wakacje?

Wygoda i trwałość – tym słowem można określić trend panujący w 2021r. Oznacza to, że możemy cieszyć się zupełną dowolnością. Sami decydujemy w czym czujemy się wygodnie, tak więc jest to zielone światło dla naszej wyobraźni aby i nasze dziecko poczuło tą swobodę. Pozwólmy im zatem cieszyć się najlepszym okresem w życiu bez zbędnych, niewygodnych ubrań. Warto wiec zaopatrzyć szafy naszych najmłodszych w luźne t-shirty i bluzy, które nie będą ograniczać ruchów i psuć dobrej zabawy. W kategorii – spodnie dla chłopca – królują przede wszystkim dresy a ten rodzaj pasuje każdemu. Sprawdzi się podczas dłuższych spacerów, zabawy w parku czy podczas podróży. Ponadczasowy krój zapewni stały element garderoby każdego chłopca. Wybierajmy materiały dobre gatunkowo a będziemy cieszyć się nimi przez długi czas. Zwracajmy uwagę na metki oraz skład materiału. Ciuszki dziecięce uszyte z bawełny posiadają rożne sploty, w związku z tym mogą pojawić się jako: atłas, barchan, frotte, sztruks, batyst, aksamit, dżins i flanela. Równie dobrym wyborem na okres wiosna – lato jest len. Istotne jest aby ich procentowa obecność w tkaninie wynosiła 80% w stosunku do włókien sztucznych.

A co ze stylem?

Dzieci kreują swój styl i gust od najmłodszych lat życia. Zadbajmy zatem również o rozwijanie kreatywności w ubiorze maluchów. Proponujmy rożne warianty ale także słuchajmy i obserwujmy co lubią i co jest na czasie. Jest to ważna kwestia, która wpływa na samopoczucie i ogólny poziom zadowolenia nas wszystkich. Dlatego nie jest prawdą, że obojętnie w co ubierzemy dziecko, bo i tak wszystko pobrudzi i zniszczy. Wiadomo, nie musi być to najdroższa garderoba, ale niech będzie fajna i modna. Szukając stroju dla dziecka pamiętajmy przede wszystkim o nim samym. Jest to czas na energię i pełny ruch. Zapomnijmy więc o czerni i beżach a postawmy na żywe i efektowne kolory. Niech to będzie niezapomniany czas, pełny radości. Latem postawmy również na motywy kwiatowe, warzywne i owocowe a dla chłopców motyw żeglarski będzie strzałem w dziesiątkę.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na nakrycie głowy w czasie słonecznych dni. Trendem tego lata jest bez wątpienia kapelusz rybacki w różnych kolorach, ozdabiany wzorami i napisami. Asortyment dziecięcych ubrań jest bardzo szeroki, dlatego warto zapoznać się z panującymi warunkami w świecie dziecięcej mody.

Podsumowując, bądźmy świadomymi rodzicami ale i klientami. Miejmy na uwadze ekologię ale i własne dziecko a poranna rutyna ubierania stanie się przyjemnością dla niego ale i dla nas.

Odsłoń więcej polecanych artykułów
Load More In Aktualności

Dodaj komentarz

Zobacz również:

Przewodnik po korzyściach z testów osobowości.

Wyobraź sobie narzędzie, które nie tylko pomaga Ci zrozumieć, co sprawia, że jesteś unikal…