Polisa na życie to produkt ubezpieczeniowy, po który Polacy bardzo chętnie sięgają. Czy ubezpieczenie tego typu jest nam niezbędne? Absolutnie nie… jednak w dalszym ciągu warto o nim pomyśleć i dzisiaj przedstawimy kilka powodów, dzięki którym ubezpieczenia na życie zyskały aż taką popularność – zapraszamy do czytania!

Polisa na życie – nie tylko na wypadek zgonu

Funkcjonalność, jaką oferuje nam polisa na życie, bardzo często kojarzy nam się z najczarniejszym scenariuszem, czyli ze śmiercią. Jest to oczywiście dobry trop, gdyż głównym zadaniem tego ubezpieczenia jest zabezpieczenie rodziny i najbliższych ubezpieczonego na wypadek jego zgonu. Nie możemy jednak zapominać o tym, że ten produkt ubezpieczeniowy ma znacznie szerszy wachlarz zastosowań.

Weźmy pod uwagę taki przykład – Pan Kowalski uczestniczył w wypadku komunikacyjnym. Niestety był on poważny i nasz bohater musi się poddać całorocznej rehabilitacji. Tym samym traci środki do życia, gdyż nie może wykonywać dalej swojej pracy zarobkowej. Jest to o tyle trudna sytuacja, że jest on jedynym żywicielem swojej rodziny. Na całe szczęście Pan Kowalski zakupił wcześniej polisę na życie, co pozwoliło jego rodzinie przetrwać ten trudny rok bez żadnych problemów.

Polisa na życie a leczenie i rehabilitacja

Powyższy przykład pokazuje jedno z możliwych zastosowań polisy na życie. Osoba, która ją wykupiła, wcale nie musi umrzeć, żeby jej rodzina, czy ona sama, dostała niezbędną pomoc z ubezpieczalni. Dobre ubezpieczenie będzie w stanie pokryć nie tylko koszty pogrzebu, ale także leczenia, hospitalizacji, czy rehabilitacji.

Innym przykładem sytuacji, kiedy polisa na życie może się okazać niezwykle przydatna jest śmierć naszych rodziców. Większość dobrych polis uwzględnia taki scenariusz i oferuje nam jednorazową wypłatę odszkodowania, które może pokryć koszty pogrzebu. Oczywiście w takiej sytuacji pieniądze absolutnie nie są najważniejsze, jednak musimy pamiętać o tym, że nawet pochówek kosztuje, natomiast zasiłek pogrzebowy wypłacany z ZUS może się okazać w tym przypadku niewystarczający na pokrycie wszystkich kosztów ceremonii.

Dodatkowe oszczędzanie z polisą na życie

Jeśli kogoś dalej nie przekonały przykłady tych sytuacji, kiedy polisa na życie może się okazać bardzo przydatna, to weźmy pod uwagę także możliwości związane z oszczędzaniem, jakie dają niektóre ubezpieczenia. W sytuacji, kiedy nie przydarzy nam się żaden wypadek, będziemy mogli wypłacić nasze pieniądze po okresie trwania ubezpieczenia, jeśli wybierzemy odpowiednią opcję. Jak to możliwe?

Taki scenariusz może mieć miejsce wtedy, kiedy zdecydujemy się na polisę na życie rozszerzoną o dodatkową opcję oszczędzania pieniędzy na przyszłość. Działa to w następujący sposób – część każdej z naszych składek trafia na specjalny fundusz inwestycyjny. Jeśli nic złego nie przydarzy nam się w trakcie trwania ubezpieczenia, będziemy mogli je wypłacić. Jest to o tyle ciekawa opcja, że w dobrej ubezpieczalni sprawdzimy, ile pieniędzy potencjalnie uda nam się odłożyć, jeśli zdecydujemy się na taką opcję polisy, co da nam pewność w zakresie naszej „lokaty”.

Odsłoń więcej polecanych artykułów
Load More In Aktualności

Dodaj komentarz

Zobacz również:

Przewodnik po korzyściach z testów osobowości.

Wyobraź sobie narzędzie, które nie tylko pomaga Ci zrozumieć, co sprawia, że jesteś unikal…