Szkoła to miejsce do którego młodzi ludzie uczęszczają w celu zdobycia wiedzy jak również nabycia niezbędnej ogłady. Przynajmniej w ten sposób przyzwyczaili się ludzie myśleć, że instytucja nadrobi to czego część społeczeństwa ewidentnie zaniedbuje jako rodzice. Jednak nie można oczekiwać od zbiorowego kolektywnego podmiotu że będzie zdolny zaprezentować indywidualne podejście każdej sprawie.

Przeciętna placówka edukacyjna musiałaby zatrudniać znacznie więcej nauczycieli jak i specjalistów z innych dziedzin. Nie jest jednak de facto rolą szkoły wychowywanie dziecka, to zadanie przypada rodzicom i nie powinni oni poszukiwać wymówek aby się od niego uchylać. Nawet jeżeli nauczyciele przykładać będą wszelkich starań aby być wzorem dla swoich podopiecznych to widują oni ich tylko przez bardzo ograniczony odcinek czasu w ciągu całego tygodnia. Zatem kiedy dochodzi sporadycznie do prób podejmowanych przez najbardziej wytrwałych albo tez upartych nauczycieli dość silnego wpływania na uczniów rodzą się na tym tle różnego rodzaju konflikty.

Niestety są one niepotrzebnie rozdmuchiwane przez prasę i to właśnie przedstawiciele nauczycieli są przedstawiani jako ta gorsza strona. Wobec czego nawet ta wąska garstka która czuje powołanie do tego by robić coś więcej niż tylko wbijać młodym ludziom wiedzę do głowy traci w szybkim tempie zapał. Trudno się dziwić takiej postawie. Kiedy dobre chęci i działania są przed opinią społeczną przedstawiane jako zamach na podstawowe wolności młodych ludzi.

Dla wielu ludzi szkoła dzisiaj jest męczarnią, praktycznie nikomu nie chce się do niej chodzić, panuje tam ogromna nuda, ponadto gdy mamy dużo nauki, nie możemy nic zrobić w domu, w żaden sposób się zrelaksować ani wypocząć, wtedy to właśnie chcielibyśmy jak najszybciej wakacje i długi odpoczynek.

Mimo wszystko, szkoła ma ogromną rolę w naszym wychowaniu, to dzięki niej uczymy się wzorowego zachowania i postępowania. Uczy nas również jak nawiązywać nowe znajomości oraz kontakty. Pokazuje również jak współpracować z innymi i jak się zaprzyjaźnić, wszystko to bowiem ma ogromną rolę w naszym dalszym życiu. Nie wszyscy jednak dają sobie to przyjąć, są tacy, którzy czują się najmądrzejsi i nie potrzebują porad innych.

Rodzicie również wychowują swoje dzieci, to dzięki nim wiemy jak mamy zachowywać się na przykład w szkole, jednak szkoła nas doszkala i daje praktyki, co jest równie ważne. Powinniśmy dać sobie wpoić tą wiedzę, gdyż dzięki niej możemy stać się zupełnie innymi ludźmi.

Odsłoń więcej polecanych artykułów
Load More In Wychowanie

Dodaj komentarz

Zobacz również:

Depresja nastolatka – choroba czy problemy okresu dojrzewania?

Wszyscy wiemy, że nastolatki miewają swoje humory, swoje dąsy i problemy, które dla nas, d…