Czas wakacji to świetny okres zarówno dla rodziców, jak i ich podopiecznych. Jeśli nie chcemy wyjeżdżać poza granice naszego kraju to świetnym rozwiązaniem będzie miasto na Dolnym Śląsku, czyli Wrocław. Posiada on bogatą ofertę różnych atrakcji i to w przystępnych cenach. Jak w takim mieście zorganizować czas maluchom? Podpowiadamy.

Kolejkowo, czyli największa makieta w Polsce

Obowiązkowy punkt na mapie Wrocławia, który zachwyci miłośników kolei. Kolejkowo to największa makieta kolejowa w Polsce. Jej łączna powierzchnia wynosi 260 metrów kwadratowych. Jest to świetna atrakcja we Wrocławiu dla całej rodziny, dzięki której z zupełnie innej perspektywy zobaczycie najciekawsze miejsca w rejonie Dolnego Śląska. Po makiecie nieustannie porusza się 15 pociągów.

Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek to kolejna propozycja na wakacje dla dzieci we Wrocławiu. Pomoże nam zagospodarować część wolnego czasu w mniej pogodne dni. Większość spektakli tworzona jest z myślą o dzieciach, lecz znajdziemy tam także parę propozycji dla rodziców. Co ważne, Teatr Lalek oferuje spektakle nawet dla dzieci w wieku od zaledwie pół roczku do aż 5 lat!

Wodna zabawa, czyli Aquapark we Wrocławiu

Wakacje nie mogą obyć się bez wody. Najlepszym wyjściem będzie w tym wypadku Wrocławski Park Wodny. To miejsce posiada niezwykle bogatą ofertę atrakcji, a przede wszystkim aż siedem zjeżdżalni, z czego jedna ma aż 187 metrów długości. Jest również taka, w której podczas zjazdu można doznać ciekawych widoków, które zapewnia nowoczesna technologia. Jeśli mamy mniejsze dziecko, w przedziale wiekowym od 4 miesięcy do 4. roku życia, możemy przenieść się nad Dziecięcą Dolinę, w której płytsze baseny będą bezpieczniejsze. Jest to zatem świetne rozwiązanie zarówno dla mniejszej rodziny, jak i tej, która posiada większą gromadkę dzieci. Podczas gdy jedne korzystają z ekstremalnych atrakcji, mniejsze mogą spokojnie pluskać się w mniejszych zbiornikach.

Odsłoń więcej polecanych artykułów
Load More In Dzieci

Dodaj komentarz

Zobacz również:

Prywatny żłobek – czym różni się od publicznego?

Żłobek to miejsce, gdzie dziecko spędza dużo czasu. Należy więc wybrać taki, który będzie …