Borykasz się z odwiecznym problemem: jak pogodzić córkę i syna w jednym pomieszczeniu? Mimo iż pragniesz tylko ich szczęścia nie możesz sobie pozwolić na dwa oddzielne pokoje?

Spokojnie! Wszystko jest możliwe do spełnienia przy niewielkim nakładzie finansowym. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni i niecodziennym rozwiązań.

Podstawowym powodem kłótni twoich dzieci jest brak prywatności, praktycznie ze wszystkiego korzystają wspólnie. Rozwiązaniem tego problemu jest podzielenie pomieszczenia na pół. Możemy to uczynić za pomocą ścianki działowej, parawanu lub zasłony, która nada pokojowi miły nastrój. Obie strony muszą mieć kompletnie oddzielny klimat, inne dekoracje. Pomaluj ściany w ich ulubionych kolorach lub połóż tapetę.

Jeżeli pokój ma być przeznaczony dla nastolatków możesz wykonać nowoczesne pasy za pomocą taśmy malarskiej. Postaraj się umieścić zarówno u dziewczynki jak i u chłopca i charakterystyczne cechy, to znaczy czym się interesują, co lubią robić, jakie mają osiągnięcia i to co wywołuje u nich radość. Możesz w tym celu wykonać ozdobne ramki lub przerobić stare meble, zmieniając kolor lub uchwyty. Doskonałym rozwiązaniem jest farba tablicowa. Po jej naniesieniu na ścianę otrzymasz prawdziwą tablicę, po której dziecko może spokojnie rysować. Dzięki temu twoja pociecha nada swojemu azylowi swoisty i oryginalny klimat.

Pokój dla dzieci

Jeżeli pomieszczenie, które remontujesz jest wysokie możesz zastosować antresolę, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo miejsca. Idealnym pomysłem na stworzenie takich mebli jak stolik, pufa, czy mała kanapa mogą okazać się europalety lub drewniane skrzynki po jabłkach.

Dzieci w swoich pokojach kochają kolorowe światła. Nie musisz kupować drogich lamp, wystarczy, że włożysz każdą żaróweczkę z lamp choinkowych w białą piłeczkę od tenisa stołowego. Jeżeli masz małą przestrzeń do wykorzystania, każdy mebel powinien spełniać kilka funkcji, na przykład stolik może służyć również jako miejsce do przechowywania różnych drobiazgów.

Te proste i szybkie patenty na tani remont nadadzą twojemu domowi unikatowy wygląd i niepowtarzalny nastrój. Liczy się pomysł, praktyczność i funkcjonalność.

Odsłoń więcej polecanych artykułów
Load More In Dzieci

Dodaj komentarz

Zobacz również:

Prywatny żłobek – czym różni się od publicznego?

Żłobek to miejsce, gdzie dziecko spędza dużo czasu. Należy więc wybrać taki, który będzie …