Na kilka tygodni przed narodzeniem dziecka warto przygotować sobie rzeczy, które przydadzą się, gdy na świecie pojawi się już niemowlę. Wyprawka powinna być gotowa wcześniej, ponieważ po porodzie na pewno nie będzie zbyt wiele czasu na kompletowanie niezbędnika.

Niemowlę potrzebuje przede wszystkim ubranek, produktów i przyborów do utrzymania higieny oraz inne akcesoria. Rozpoczynając od ubranek wyprawka powinna zawierać kilka sztuk body zarówno z krótkim jak i z długim rękawkiem, kilka śpioszek, przynajmniej dwa rozpinane sweterki lub bluzy, około pięciu par skarpetek, kilka bawełnianych czapeczek i kaftaników. Jeśli niemowlę ma urodzić się jesienią lub zimą niezbędny będzie ciepły kombinezon, czapka, rękawice.

Wyprawka dla niemowlaka – co wybrać?

Wyprawka nie może nie posiadać tak oczywistych rzeczy jak przybory i preparaty pielęgnacyjne. Niezastąpione będą przede wszystkim nawilżające chusteczki, jednorazowe pieluszki, krem na odparzenia skóry i zasypka. Na pewno przyda się również płyn do odkażania i czyszczenia pępka. Wskazane są też specjalne kosmetyki dla dzieci – płyn do mycia ciała i włosów, oliwka do nawilżania skóry, a do prania ubranek delikatny, hipoalergiczny proszek, najlepiej bez substancji zapachowych. Niemowlę może również potrzebować gumowej gruszki do oczyszczania noska, miękkiej szczotki do włosów i nożyczek do paznokci.

Kolejnymi ważnymi akcesoriami są wanienka oraz wkład do niej – miękka gąbka na której bezpiecznie ułożysz niemowlę. Użyteczny będzie również smoczek, rożek, ciepły kocyk, który łatwo weźmiesz ze sobą do samochodu i pościel.

Ważnym elementem zawsze jest również kupno wózka – aktualnie na rynku jest ogromna ilość różnych modeli do wyboru. Praktycznym wyborem jednak jest zakup wózka 3w1 będący jednocześnie wózkiem dla niemowląt, fotelikiem samochodowym, a w przyszłości da się go przekształcić w spacerówkę.

Warto od samego początku uczyć niemowlę snu w łóżeczku, które oczywiście również warto kupić przed pojawieniem się dziecka w domu. W tej sytuacji niemal konieczne jest dokupienie miękkich ochraniaczy na szczebelki w celu bezpieczeństwa, a zakup karuzeli pozwoli rozwijać się dziecku od pierwszych chwil.

Odsłoń więcej polecanych artykułów
Load More In Dzieci

Dodaj komentarz

Zobacz również:

Prywatny żłobek – czym różni się od publicznego?

Żłobek to miejsce, gdzie dziecko spędza dużo czasu. Należy więc wybrać taki, który będzie …